Co nowego arrow Co nowego arrow 2010 arrow Nowości z 2010 roku

Migawki

Nowości z 2010 roku

6 listopad 2010, niedziela

Księga gości aktywowana ponownie - (po trzech latach przerwy). Wyłączyłem ją tak dawno, że do końca nie pamiętam skali rejestrującego się tam spamu ;-). Księga sama w sobie jest sprawdzonym narzędziem ale docelowo myślę o zmianie autoryzacji (znienawidzone zczytywanie obrazków) na bardziej 'ludzkie' rozwiązanie typu. wpisz nazwisko Halinki itp.

 

5 listopad 2010, piątek

 Dzisiaj dwie bardzo ciekawe nowości na stronie, obydwie w dziale FILMY:
- film dokumentalny o Halinie Poświatowskiej "Errata do biografii - Halina Poświatowska"
- przepiękna etiuda filmowa "Pożegnania". Dzięki zgodzie Marty Resiak udostępniliśmy plik z etiudą do pobrania!!

 

24 wrzesień 2010, piątek

W dziale 'Prace naukowe' przybyła kolejna praca magisterska Doroty Jabłońskiej: Archetypiczne postacie kobiece w tomie "Hymn bałwochwalczy" Haliny Poświatowskiej. Dziękujemy Halinkowym 'ślicznie' i zapraszamy do lektury !!

 

14 sierpień 2010, sobota

W dziela MUZYKA kolejny utwór do pobrania: Karolina Tuz - utwór "Jeszcze rano" - słowa: Halina Poświatowska (Stance dla Małgosi) z płyty "Pola lawendowe". Serdeczne podziękowania dla p. Karoliny i Włodzimierza Tuz za udostępnienia nagrania. Dziękujemy!

 

26 lipiec 2010, poniedziałek

Dziś dodaliśmy kolejną pracę naukową na naszej stronie:

2010 - "Sensualizm odczuwania świata i człowieczeństwa w liryce Poświatowskiej" - Monika Derczyńska. Halinkowe podziękowania za udostępnienie pracy: Moniko - jeszcze raz gratulacje obrony!!


18 lipiec 2010, niedziela

Kolejne dwa artykuły w pracach naukowych od Aleksandry Wojciechowskiej już są dla Was dostępne. Jak zwykle ciekawe i odkrywcze!

 

16 lipiec 2010, piątek

Dziś dodaliśmy na stronie jeden z najpiękniejszych artykułów o Halinie Poświatowskiej... A na pewno najbardziej znany, jeden z najstarszych, jeden z najczęściej cytowanych... Autorem jest Stanisław Grochowiak, "Ciało", Współczesność nr 5 z 1959 roku. Zapraszamy do lektur w dziale Artykuły.
Podziękowania dla Aleksandry Adaśko!

 

17 czerwiec 2010, czwartek

Dodaliśmy kolejne wiersze poświęcone Halince autorstwa Marii Szczepankowskiej.

 

12 maj 2010, środa

Dodaliśmy dzisiaj kolejny artykuł (fragment pracy magisterskiej z dodatkowymi przykładami)  od Aleksandry Wojciechowskiej.

Temat artykułu: Nazwy własne i ich funkcje w tekstach poetyckich na przykładzie Hymnu Bałwochwalczego i Jeszcze jednego wspomnienia autorstwa Haliny Poświatowskiej.

 Kolejne serdeczne podziękowania za wkład w rozwój wiedzy o poezji Halinki.

 

Z ostatnich informacji, ze strony Częstochowy:

Obchody 75. rocznicy urodzin Haliny Poświatowskiej – 9 maja, godz. 11.00
Miejsce: Ratusz Miejski, Plac Wł. Biegańskiego
Organizator: Muzeum Częstochowskie, tel. 34 360 56 31

Regionalna sesja popularyzatorska w 75. rocznicę urodzin H. Poświatowskiej – 12 maja, godz. 13.00
Miejsce: Dom Poezji – Muzeum Haliny Poświatowskiej, ul. Jasnogórska 23
Organizatorzy: Muzeum Częstochowskie, Sekcja Bibliotekarska przy Oddziale ZNP w Częstochowie (kontakt: Renata Sowada – Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć , tel. 603 210 490)
Informacje: “e-Kurier NB” www.actual2005.republika.pl.
Udział w sesji jest nieodpłatny

 

02 maj 2010, niedziela

Kilka dni temu dodaliśmy na stronie informację o pracy magisterskiej Aleksandry Wojciechowskiej. Niezwykle miło jest nam poinformować, że specjalnie dla naszej strony Aleksandra przygotowała artykuł: "Językowy obraz serca w twórczości poetyckiej Poświatowskiej" ((http://www.koniczynka.art.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=718&Itemid=94) ! Niniejszym chcieliśmy serdecznie podziękować za tą pracę i życzyć dalszej kariery naukowej!

 

26 kwiecień 2010, poniedziałek 

Dzisiaj dodaliśmy na stronie informację o nowej pracy magisterskiej  (trzymamy kciuki za obronę 4 maja!) : 2010 - "Językowy obraz świata w poezji Haliny Poświatowskiej" - Aleksandra Wojciechowska

 

13 kwiecień 2010, wtorek

Siódma rocznica naszej strony [10 kwiecień 2003] jest nie ważna w obliczu tragedii w Smoleńsku i żałoby narodowej. Modlimy się za zmarłych...

 

22 marzec 2010, poniedziałek

 Umieściliśmy dziś na stronie (w Pracach Naukowych) jedną z pierwszych  prac naukowych (może pierwszą?) związanych z Haliną Poświatowską z 1977 roku!  Nie udało się nam jej znaleźć w żadnej  bibliografii. Pani Barbara skontaktowała się z nami i tylko dzięki temu udostępniamy tą informację pozostałym.

„Twórczość poetycka Haliny Poświatowskiej” - praca napisana pod kierunkiem doc. dr Andrzeja Makowieckiego na Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. Powstała ona pod panieńskim nazwiskiem Barbara Frąckiewicz [obecnie Szenk].

 

10 luty 2010, środa

Witamy serdecznie po kilku miesiącach przerwy bardzo intensywnie przeznaczonych na opiekę naszego rocznego [już!] syna. Wracamy z ciekawymi materiałami i fotografiami. Wkrótce pojawią się na stronie. Już teraz zapraszamy do lektury!

 
© 2018 http://www.koniczynka.art.pl/
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
 
Professionelle Joomla Templates - kostenlos