Co nowego arrow Co nowego arrow 2008 arrow Nowości z 2008 roku

Migawki

Nowości z 2008 roku

13 grudzień 2008 sobota

W pracach naukowych fragment pracy Kingi Bąk "Bachantka. Kobiecość w liryce Haliny Poświatowskiej". Serdeczne podziękowania dla autorki za udostępnienie części pracy dla innych miłośników Halinki!

 

12 grudzień 2008 niedziela

7 grudnia na Dużej Scenie Teatru im. J.Słowackiego w Krakowie w ramach Krakowskiego Salonu Poezji odbył się spektakl poświęcony Halinie Poświatowskiej pt. "Wspomnienia o Halinie Poświatowskiej „ja minę ty miniesz...”"
Goście honorowi: autorka książki Mariola Pryzwan oraz dyrektor Państwowego Instytutu Wydawniczego Rafał Skąpski

Poezję i korespondencję Haliny Poświatowskiej czytali:
Anna Dymna
Dorota Segda
Tadeusz Zięba
na fortepianie grał: Gajusz Kęska

 

 25 październik 2008 sobota

 Mijają dnie za dniami, tygodnie za tygodniami. Michał za dwa miesiące pokaże się światu. Wszystko wokół przyspiesza a nasz maluch jest w centrum wszystkiego.
Postaramy się wrzucić jeszcze w tym roku kilka materiałów na stronę. Jeśli będziecie czegoś potrzebować, to proszę o informacje na forum.

07 sierpień 2008 czwartek

W dziale 'Prace naukowe' w sekcji 'Prezentacje maturalne' umieściliśmy pracę Moniki Kaczmarek z 2007 roku: ‘Poeci tragiczni, poeci wyklęci. Przedstaw związek pomiędzy biografią twórcy, a tematami podejmowanymi przez niego w poezji na przykładzie tekstów Haliny Poświatowskiej’ .

 

04 sierpień 2008 poniedziałek

Dopisałem kolejny brakujący artykuł: 2006 - "Z częstochowskiej ziemi na 'literacki Parnas'" - wstęp i wybór Elżbieta Hurnikowa

 

06 lipiec 2008 niedziela

Dopisałem kolejny brakujący artykuł: 2000 -  "Rzeczpospolita" z 09-08 lipca 158(5628) "Faktura taniego płótna" - P. Potoroczy. Dodałem prezentację maturalną: 2008 - "Specyficzne ujęcie motywu miłości w poezji Haliny Poświatowskie"j W.K.

 

28 czerwiec 2008 sobota

Zdjęcia jakiś czas temu zostały podzielone na kilka podkategorii. Dzisiaj z kolei rozwiązaliśmy problem z polską czcionką w galerii. Będziemy teraz sukcesywnie dopracowywać wszystkie działy. Kolejny z menu to 'Grób': zdjęcia, które są tam obecnie zamieszczone będę wyświetlane nowym sposobem. 

 

12 czerwiec 2008 czwartek

Kolejny miesiąc upłynął na testowaniu kilkunastu typów galerii zdjęć. Znaleźliśmy w końcu tę jedyną :). Dziś dodawałem opisy. Docelowo fotografie zostaną podzielone na kilka kategorii, co je usystematyzuje i przyspieszy ładowanie galerii. W ciągu najbliższych dni dopiszę brakujące podpisy i przyjdzie pora na brak polskiej czcionki. Do przodu!

 

10 maj 2008 sobota

Wczoraj minęła kolejna rocznica urodzin Halinki (ur. 1935r) a dzisiaj wzięliśmy się za dalsze zmiany.  Zmieniliśmy informacje w dziale KONTAKT. Przetestowaliśmy bardzo dokłanie forum i wszystkie podstawowe funkcjonalności działają  prawidłowo (w odróżnieniu od poprzedniej wersji). Póki co jeszcze nie ma tam zbyt wielu postów ale jesteśmy dobrej myśli :)

Teraz pora  na dział ZDJĘCIA i możliwość oglądania zdjęć w większej rozdzielczości.

 

30 kwiecień 2008 środa

Dzisiaj walczyliśmy z poprawnym wysyłaniem maili z rejestracją użytkowników forum. Walka ukończyła się powodzeniem. Teraz pora na poprawkę formularza kontaktowego, który z powodu polityki antyspamowej nie zawsze funkcjonuje poprawnie.   

 

 27 kwiecień 2008 niedziela

W końcu po wielu miesiącach "walki" rusza ponownie forum poświęcone życiu i twórczości Haliny Poświatowskiej. Mamy nadzieję, że tym razem zabezpieczenia spełnią pokładane w nich nadzieje. 

 

 

 

 
© 2018 http://www.koniczynka.art.pl/
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
 
Professionelle Joomla Templates - kostenlos