Co nowego arrow Filmy arrow Głośniej od bomb

Migawki

Głośniej od bomb
Głośniej od bomb


data premiery: 04.10.2002
data produkcji: 2000
produkcja: polska
reżyseria: Przemysław Wojcieszek
scenariusz: Przemysław Wojcieszek
zdjęcia: Jolanta Dylewska
scenografia: Michał Hrisulidis
gatunek: Komedia / Obyczajowy
czas trwania: 90 min.

      Marcin jest mechanikiem samochodowym w małym miasteczku w południowej Polsce. Jego matka nie żyje od kilkunastu lat. Kilka dni temu zmarł ojciec. Marcin nie ma żadnej bliskiej rodziny - sam musi zająć się sprawami związanymi z pogrzebem. Pomaga mu Kaśka, jego dziewczyna. Pod presją rodziców na dzień przed pogrzebem Kaśka mówi Marcinowi o swoim wyjeździe do szkoły w Chicago. Dla chłopaka to spory cios. Marcin rezygnował ze studiów, żeby schorowanemu ojcu pomóc w prowadzeniu warsztatu. Po jego śmierci i wyjeździe Kaśki zostanie zupełnie sam. Wie, że dziewczyna może nie wrócić. Tymczasem na pogrzeb zjeżdżają się krewni z daleka. Marcin jest gospodarzem - ma coraz mniej czasu, żeby przekonać Kaśkę do rezygnacji z wyjazdu.
      Producentka filmu powiedziała o odtwórczyni roli Jagody: Magda przyszła na casting i była bezkonkurencyjna. Magda Schejbal zagrała zbuntowaną nastolatkę wychowaną na japońskich kreskówkach i amerykańskim żarciu, która przypadkowo trafia na przecenioną w supermarkecie poezję Poświatowskiej. I wtedy zachodzi w niej zmiana.

Wystąpili m.in.: Rafał Maćkowiak: Marcin, Robert Gonera: Andrzej, Krzysztof Czeczot: Dżefrej, Sylwia Juszczak: Kaśka, Grażyna Krukówna: Teresa, Magdalena Schejbal: Jagoda, Andrzej Gałła: Marian,Lech Janerka: Ksiądz Wojciech.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2018 http://www.koniczynka.art.pl/
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
 
Professionelle Joomla Templates - kostenlos