Co nowego arrow Co nowego arrow 2006 arrow Nowości z 2006 roku

Migawki

Nowości z 2006 roku

 

29-31 grudzień 2006 niedziela
      Ostatnie dni to testowanie systemu zarządzania treścią dla koniczynka.art.pl - od wielu miesięcy planowaliśmy zmianę strony, nawigacji, działów etc. Bardzo zależało nam na zaimplementowaniu wyszukiwarki. Teraz nareszcie wszystko jest w zasięgu ręki. Przez najbliższe tygodnie będziemy przenosić materiały ze starej wersji, ze starego serwera. Potem nareszcie pojawią  się  nowe  opracowania, informacje.  Na razie przeniosłem  "Dedykację" i "Co nowego". W porównaniu ze starą techniką pisania kodu manualnie, obecny cms jest wydajniejszy o jakieś trzy nieskończoności!

Jako, że od kilku minut mamy już ostatni dzień 2006 roku, chciałem złożyć najserdeczniejsze życzenia spełnienia marzeń i planów! 

 

14 listopad 2006 wtorek
      Udostępniamy pierwszy rozdział pracy licencjackiej: "Eros i Thanatos w poezji konfesyjnej Sylvii Plath i Haliny Poświatowskiej" - Barbara Elmanowska. Pracę oczywiście przysłała sama autorka, za co serdecznie dziękujemy. Kolejne rozdziały już niebawem. Zapraszamy do działu prace naukowe.
      W najbliższych dniach udostępnimy informacje i fotografie na temat drugiego Muzeum Haliny Poświatowskiej w Częstochowie.

 

02 listopad 2006 czwartek
      Dziś dodaliśmy kolejne listy Halinki do Tadeusza Śliwiaka. To już ostatnie znane listy w tym zestawieniu. Niebawem zaczniemy prace nad kolejnymi adresatami.
      Mamy prośbę o kontakt do osób, które są nam w stanie pomóc w odnowieniu forum.

 

11 październik 2006 środa
      Rocznica śmierci Halinki. Przypominamy, że był to rok 1967. W przyszłym roku będzie 40 rocznica śmierci, więc pewnie będzie sporo Halinki w tych dniach w mediach.

 

20 wrzesień 2006 środa
      Kolejne listy Halinki do Tadeusza Śliwiaka.

 

15 wrzesień 2006 piątek
      Garść faktów: ostatnie tygodnie to czas bardzo intensywnej pracy przy remoncie mieszkania. Oprócz tego trzeba do pracki chodzić, żeby było za co remontować :). Niestety skutkuje to totalnym brakiem czasu i widać to również na stronie. Monika Ciepiela we współpracy z Petarem Bunjakiem ustaliła, że wiersze przetłumaczone (z działu POEZJA), które wcześniej były opisane jako rosyjski przekład, w rzeczywistości są w serbskim języku! Dziękujemy za informacje - aktualizację dodaliśmy do listy zmian.

 

18 sierpień 2006 piątek
      Dodaliśmy kolejny wiersz inspirowany Halinką: "w poświacie chodzę pomiędzy być a mieć" - Justyna Dziadak oraz kolejne listy Halinki do Tadeusza Śliwiaka.

 

05 sierpień 2006 sobota
      Kolejne trzy listy Halinki do Tadeusza Śliwiaka.

 

03 sierpień 2006 czwartek
      Dziś zaczęliśmy dodawać listy Halinki do Tadeusza Śliwiaka. Przypominamy, że adresaci są ustawieni alfabetycznie (po imionach).

 

13 lipiec 2006 czwartek
      Trzy znane listy Halinki do Mariana Kwaśnego.

 

02 lipiec 2006 niedziela
      Ostatnie czternaście listów Halinki do Ireneusza jest już na stronie. Polecamy szczególnie dwa ostatnie, gdzie mowa jest o publikacji Opowieści i listów Ireneusza.

 

 
23 czerwiec 2006 piątek
      Skontaktowała się z nami Urszula Klatka, autorka najcenniejszych w ostatnich latach opracowań:

2001 -Ruch Literacki nr 1: "Wiersze Haliny Poświatowskiej z tomiku Hymn Bałwochwalczy" - Urszula Klatka
2001 -Ruch Literacki nr 4: "Listy Haliny Poświatowskiej do Adama Włodka" - do druku podała Urszula Klatka

W naszym i Waszym imieniu dziękujemy za zezwolenie na ich publikację na www.koniczynka.art.pl.

      Dodaliśmy dziś kilka listów Halinki do Ireneusza.

 

22 czerwiec 2006 czwartek
      Kolejne listy Halinki do Ireneusza.

 

21 czerwiec 2006 środa
      Dziś kolejne listy Halinki do Ireneusza Morawskiego.

 

12 marzec 2006 niedziela
      Przyszła pora na porządki w linkach. Z przykrością muszę stwierdzić, że stron związanych z Halinką ubywa... Czy fascynacje muszą zanikać?

 

07 marzec 2006 wtorek
      Dziś dodaliśmy kilkanaście listów Halinki do Ani Orłowskiej.

 

04 marzec 2006 sobota
      Dziś w końcu wolne. Lubię wstać w taki dzień wcześnie i popracować nad stroną. Zgodnie z obietnicą kontynuujemy udostępnianie kolejnych listów. Dziś zaczęliśmy listy do Anny Orłowskiej.

 

01 marzec 2006 środa
      Dziś dodaliśmy kolejnych czternaście listów Halinki do Caroline Karpiński. To już wszystkie listy poetki do swojej amerykańskiej przyjaciółki. W bliższym czasie będziemy uzupełniać listy do kolejnych adresatów.

 

25 luty 2006 sobota
      Dziś dodaliśmy kolejnych sześć listów Halinki do Caroline Karpiński.

 

15 luty 2006 środa
      Dziś dodaliśmy kolejne cztery listy Halinki do Caroline Karpiński.

 

10 luty 2006 piątek
      Dziś dodaliśmy kolejnych sześć listów Halinki do Caroline Karpiński.

 

08 luty 2006 środa
      Dziś dodaliśmy kolejne cztery listy Halinki do Caroline Karpiński.

 

06 luty 2006 poniedziałek
Witam,
      Pewnego dnia dostałam emaila od miłej pani, który zaczynał się tak: Witam - chciałam powiedzieć, że... przeczytałam jakiś czas temu "Zatrzymać czas" Zofii Kucówny, oto co pisze o Halince: ...
      Duże było moje zaskoczenie, że znowu natknęłam się na jakiś trop Haśki, trop niespodziewany. W ciągu kilkudziesięciu godzin stałam się posiadaczką książki i wczytałam się w jej opowieści, anegdoty, w jej wspomnienia.
      Pani Zofia przyjaźniła się z Anną Orłowską. Halina Poświatowska w jej opowieściach to mały epizod. Postanowiłam udostępnić Wam te fragmenty książki, które mówią zarówno o Annie, jak i o Halinie. Uważam, że miło i ciekawie jest wiedzieć więcej o największej przyjaciółce Haśki, że miło i ciekawie przeczytać w czyichś wspomnieniach, że poezja Poświatowskiej odegrała dużą rolę w ich życiu.
Miłej lektury życzę!
M. vel Koniczynka

      Zapraszamy do działu Artykuły: (1991) "Zatrzymać czas": fragmenty - Zofia Kucówna

 

02 luty 2006 czwartek
      Kilka informacji: blog, o którym pisaliśmy kilka dni wcześniej, a na którym umieszczono skradzione z naszej strony materiały został zamknięty! Podziękowania dla administratorów blog.onet.pl. Prześledziłem dokładnie całą sytuację i okazało się, że ta dziewczyna (znamy jej imię i nazwisko oraz mail) ma jeszcze jeden blog, również na onecie. Również poświęcony Halince - na jej szczęście, na tej stronie już nie umieszcza żadnych ukradzionych z www.koniczynka.art.pl materiałów. Wysłaliśmy do niej maila... do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi... Niemniej będziemy najczęstszymi odwiedzającymi ten blog...

      Kolejny mail od Michała Traczyka przyniósł nowy utwór do pobrania w dziale Muzyka - nr 32: Jacek Niedziela i Lora Szafran - Wersy z Poświatowskiej.

 

01 luty 2006 środa
      Kolejny kontakt z Michałem Traczykiem zaowocował nowym utworem do pobrania w dziale Muzyka. Pozycja numer trzy na naszej liści: Halina Wyrodek wyśpiewująca Koniugację. Jeszcze raz podziękowania dla Michała!

 

31 styczeń 2006 wtorek
      Nietypowa aktualizacja strony. Może nie tyle nietypowa, co ostatnimi czasy niezbyt częsta. Mianowicie dwa nowe utwory Wandy Warskiej do słów Halinki: legendarna "Koniugacja" i "Jeszcze jeden minął dzień". Zapraszamy do działu Muzyka. Cieplutkie podziękowania dla Michała Traczyka za podesłane materiały i dane. Dzięki jego uwagom nanieśliśmy kilka poprawek we wcześniej wspomnianym dziale.

      Druga informacja dzisiejszego dnia z wczoraj - tak się przypadkowo złożyło, że właśnie wczoraj w godzinach popołudniowych moje wejście na stronę okazało się stutysięcznym!!! Zrobiłem pamiątkowy zrzut ekranu, kiedyś udostępnimy go dla internautów. Dziękujemy wszystkim miłośnikom Halinki i jej twórczości, dzięki którym licznik ma już za sobą pierwsze 100000 odwiedzin.

 

24 styczeń 2006 wtorek
      Dzisiaj trzy sprawy do zakomunikowania - wszystkie istotne.

- dodaliśmy kolejne trzy listy Halinki do Caroline Karpiński.
- poszukujemy mieszkania M4 na terenie Dąbrowy Górniczej (to info zawsze będziemy dopisywać do najbardziej aktualnego newsa). Prosimy o kontakt :-)
- dotarliśmy do bloga, prowadzonego przez nieznaną nam osobę, na którym 99% treści zostało skradzionych z naszej strony. Sprawa jest zgłoszona do administratorów odpowiedniego serwera. Będziemy Was na bieżąco informować o postępach w tej sprawie. Jeśli spotkacie się z podobnymi serwisami - prosimy o kontakt. Będziemy złodziejstwo wypleniać.

 

23 styczeń 2006 poniedziałek
      Cały czas działamy przy listach. Została nam najliczniejsza korespondencja. Zaczęliśmy dzisiaj od trzech listów do amerykańskiej przyjaciółki - Caroline Karpiński. Pozostało jeszcze 37 :-) - sukcesywnie będziemy starać się udostępniać dla Was kolejne listy.

 

21 styczeń 2006 sobota
      Dziś dodaliśmy listy Halinki do Ojca (Feliksa Mygi).

 

20 styczeń 2006 piątek
      Dziś kolejne nowe listy Halinki do Jana Niwińskiego.

 

19 styczeń 2006 czwartek
      Nie ma to jak zacząć dzień pracą przy stronie :-). Muszę Wam zdradzić, że opracowaniem wszystkich listów zajmuje się Madzia vel Koniczynka. Ja natomiast tylko wpisuję je do kodu. Dziś kilka nowych listów do Jana Niwińskiego.

 

18 styczeń 2006 środa
      Kolejne Listy do: Danuty Górskiej i Jana Niwińskiego.

 

17 styczeń 2006 wtorek
      Kolejne Listy: do Zbigniewa Mygi, Jerzego Romana i Janiny Szarek.

 

16 styczeń 2006 poniedziałek
      Miło nam zakomunikować, że rusza kolejny dział na stronie, a mianowicie Listy. Systematycznie będziemy powiększać liczbę korespondencji poetki. Zapraszamy do lektury.

 

03 styczeń 2006 wtorek
      Nowy rok 2006 - za kilka miesięcy będziemy mieli małą rocznicę. Halinkowa strona będzie mieć trzy latka. Ten czas jest nieubłagany :). Ostatnimi czasy z realizacją planów przy koniczynce jest ciężko. Mało czasu wolnego mamy, który moglibyśmy przeznaczyć na aktualizacje strony. Od kilku miesięcy przygotowana jest nowa wersja graficzna i nowa nawigacja. Brakuje jednak czasu na jej dopracowanie i ostateczne wykończenie. Pragniemy Was zapewnić, że w ramach naszych możliwości, prace będą się posuwały do przodu. Może i powoli - ale zawsze do przodu.
      Przypomnienie ostatniego newsa z 2005r.:

od dnia 23 grudnia 2005 roku możemy poszczycić się nową nazwą strony:

www.koniczynka.art.plNazwą tą będziemy chcieli sukcesywnie i regularnie zamieniać istniejące do tej pory: www.koniczynka.extremenet.pl, www.koniczynka.prv.pl i www.koniczynka.livenet.pl. Jeśli na Waszych stronach są linki do koniczynki, prosimy o ich zmianę na www.koniczynka.art.pl.

 

 

 

 
© 2018 http://www.koniczynka.art.pl/
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
 
Professionelle Joomla Templates - kostenlos